Neste Oil Harju Ralli 2015

 

 

Logo_NOHR_2015

Võistlusraja kogupikkus: 420,96 km
Lisakatsete arv: 9
Lisakatsete kogupikkus: 92,41 km
Pinnas: kruus, asfalt
Meeskonnad:
#200 Kevin Kuusik/Kuldar Sikk
#201 Oliver Ojaperv/Jarno Talve

Harju ralli on Eesti meistrivõistluste II etapp ja Eesti juunioride meistrivõistluste I etapp.

Katsed sõidetakse Harjumaa teedel, kus kokku toimub üheksa kiiruskatset, millest esimene on reede õhtul sõidetav lühike ja atraktiivne publikukatse Väo karjääris.

Ralli keskus ja hooldusala paiknevad Jüri Tehnopargis, ralli stardi-ja finišipoodium asuvad sealt mitte kaugel Rae vallas Peetri alevikus täpsemalt Peetri Selveri esises parklas. See teeb sõitjatele võistlusautodega liikumise mugavaks ja lihtsaks.

Reedese publikukatse algus on peale tööpäeva lõppu, et kõik huvilised jõuaks seda vaatama. Teisel päeval liigub Harju Rally edasi juba Harjumaal pikematele katsetele, mis korraldajate sõnul pakuvad sõitjatele palju ja pole samas ka Tallinnast väga kaugel.

Võistluskeskus ja hooldusala paiknevad Jüri Tehnopargis Konekesko territooriumil, ralli stardi-ja finišipoodium asuvad sealt mitte kaugel, Rae vallas Peetri alevikus, täpsemalt Peetri Selveri esises parklas.

Stardirivis on ka kaks OT Racingu poolt ettevalmistatud Ford Fiesta R2 võistlusmasinat, kusjuures mõlemal masinal on tehtud rebuild, mis annab olulise eelise nende võistkondade ees, kel seda pole. Mootorid käigukastid on korraliku sissesõidu saanud 1. mail peetud Saaremaa Rallisprindil. Mõlemad ekipaažid sõidavad DMack Throphy sarjas, mis kuulub Eesti juunioride meistrivõistluste alla.

Tänavune Eesti juunioride autoralli meistrivõistluste peaauhind annab selle võitjale võimaluse osaleda 2016. aasta autoralli maailmameistrivõistluste etapil neljaveolise, Ford Fiesta R5 autoga. Nimelt pääseb Eesti juunioride autoralli meister personaalse kutsega otse autoralli MM-sarja raames sõidatava klassi, Drive DMACK Fiesta Trophy Shoot-Out finaali. See peetakse aasta lõpul Inglismaal, M-Sport meeskonna peakontoris, mille võitja saab eelpool mainitud auhinna. Seega on, mille nimel pingutada!

OT Racingu hooldusala Jüri tehnopargis
OT Racingu hooldusala Jüri tehnopargis

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.